Davranışsal/Deneysel İktisatçıların Bilmesi Geren Siteler

0
494

İçindekiler

Economics Science Association – ESA

Economics Science Association – Kısaca ESA kendini kontrollü deneyler kullanarak iktisadi davranışları açıklamaya adamış bir birlik olarak niteliyor. Birlik deneysel çalışmalar ve bunların sonuçları ile ilgilenen iktisatçılar başta olmak üzere davranışla ilgilenen psikoloji, işletme, siyaset bilimi ve diğer alanlardan uzmanları da birliğe katılmak üzere bekliyor.

ESA’nın mail grunda deneysel çalışmalar ile ilgili konferans, yayın, doktora araştırma bursları ve doktora sonrası araştırma bursları da dahil olmak üzere birçok konuyu bulabilirsiniz.

  • ESA’nın Twitter adresi:
  • ESA’nın Youtube Sayfası:
  • ESA web sayfası: www.economicscience.org

BehavioralEconomics.com

BehavioralEconomics.com sitesi Prof. Dr. Alain Samson girişiminde başlatılan bir oluşum.Site ve grup kendisini en geniş davranışsal bilimler networkü olarak tanımlıyor. Her yıl o yıla ait kitaplar, davranışsal iktisat alanında ün yapmış akademisyenlerin makalelerinin olduğu Davranışsal İktisat Rehberi yayınlıyor.

Sitede davranışsal bilimlerden akademisyenlerin, uzmanların yazdığı birçok blog yazısı, makale özeti ve kitap incelemesi de yayınlanıyor.

The Society for Judgment and Decision Making

Yargıda Bulunma ve Karar Verme Topluluğu kendisini normatif, betimsel yargı ve karar verme teorileri  üzerine çalışan disiplinlerarası akademik bir organizyon olarak tanımlıyor. Birçok bilim dalından uzmanı içinde barındırıyor. İktisatçılar, psikologlar, örgütler üzerine çalışan araştırmacılar, karar analistleri ve diğer karar konusu üzerine yapan araştırmacıların tümü.

Web sayfası: Link

  • Topluluk her yıl en azından bir kere yıllık toplantı düzenler. Grup üyeleri çalışmalarını bu kongrede sunabilir. Ayrıca  “the journal Judgment and Decision Making” isminde hakemli, SSCI indekslerce taranan bir dergi çıkarmaktadırlar.
  • Grubun iyi yanlarından bir diğeri de mail grubu üyesi olabilirsiniz. Size Karar alma hakkında yapılan çalışmaların özet bültenini de mail atarlar. Geçmişe yönelik mail listesi arşivi için tıklayın
  • Grubun internet sitesi alandaki uzmanlar için oldukça yeni teknik bilgileri de barındırıyor.

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments